Udana  zbiórka krwi w Zespole Szkół Technicznych

W ZST w Kcyni odbyła się dwudziesta trzecia akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Twoja krew – moje życie” zachęcająca do regularnego oddawania krwi, jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

Na zaproszenie opiekuna wolontariatu – pani Wiolety Zymni, w dniu 16.10.2019 przybyli do szkoły pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Tradycyjnie, sala lekcyjna stała się mobilnym punktem pobierania krwi, w której pojawił się specjalistyczny sprzęt medyczny.

W akcję włączyło się ponad 40 osób: rodzice, uczniowie, absolwenci oraz pani wicedyrektor ZST – Joanna Krzoska i nauczyciele: pani Alina Król, pan Łukasz Beczak, a także nasza była pani dyrektor – Aleksandra Doiczman.

Większość ochotników to stali Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddają systematycznie co 3 miesiące ten bezcenny płyn.

W rezultacie efekt przeszedł nasze oczekiwania – krew pobrano od 35 osób (z przyczyn zdrowotnych kilka osób odpadło), co dało imponującą ilość –  ponad 15 litrów bezcennego płynu. Taki wynik zaskoczył nie tylko pracowników WCKiK ale także organizatorów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział

Zapraszamy i zachęcamy do dalszego, systematycznego oddawania krwi

Szkolne Koło Wolontariatu

Tekst: W. Zymni

Zdjęcia: Z.Wiejaczka