SKS-y cieszą się dużą popularnością

Od 3 września 2019r odbywają się co tygodniowe zajęcia sportowe z piłki ręcznej chłopców na Sali sportowej w SP 2 w Kcyni. 

Naszym celem jest propagowanie tej widowiskowej i emocjonującej dyscypliny sportu w naszej gminie. W zajęciach uczestniczą nie tylko uczniowie z naszej szkoły, ale również byli absolwenci i uczniowie ze szkół średnich powiatu nakielskiego.

Dzięki pomocy finansowej ze strony Pana Burmistrza i radnych gminy Kcynia został zakupiony nowy komplet strojów sportowych. Nasz zespół będzie reprezentował gminę Kcynia w eliminacjach z piłki ręcznej mężczyzn w ramach Igrzysk Olimpijskich LZS, najbliższy turniej odbędzie się w niedzielę 20 października 2019  w Kęsowie k/Tucholi.

Skład reprezentacji LZS Kcynia: Czarnecki Patryk, Korbal Filip, Wiejaczka Tomasz, Czaja Arkadiusz, Korbal Dominik, Krzyżanowski Rafał, Niebalski Kacper, Stypczyński Paweł, Stypczyński Marcin (kapitan) ,  Sulkowski Daniel, Joda Oskar, Joda Oliwier, Wąs Miłosz, Woźniak Miłosz, Włosiński Wojciech, Majchrzak Kacper, Kemnitz Mateusz – trener Piotr Dutkiewicz