Wizyta uczniów ZST w kinie

21.09.2020r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami: p. J.Krzoską, p. Aliną Kowalską, p. W. Szczepańską i p. Aliną Król udali się do kina w Bydgoszczy. Celem było obejrzenie dramatu sensacyjnego: „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.” Reżyserem filmu jest Jan Holoubek, a odtwórcami głównych ról – Piotr Trojan i Agata Kulesza. Tomek to młody, poczciwy, nieśmiały i kompletnie nieświadomy zagrożenia chłopak, któremu policyjne i prokuratorskie niedbalstwo odebrały najlepsze lata życia. To był jego indywidualny, wewnętrzny dramat. Wielokrotnie skrzywdzony, w którego niewinność wierzyli tylko najbliżsi, spędził 18 lat w więzieniu. Matka chłopaka przez wszystkie lata walczyła o jego uniewinnienie. Nikt nie chciał z nią rozmawiać, zamknięcie śledztwa – a zarazem Tomasza – było sukcesem wymiaru sprawiedliwości. Nikt nie myślał o dramacie rodziny. Dopiero wznowione po latach śledztwo spowodowało uniewinnienie bohatera. „25 lat niewinności” to film, który pozwalał odczuwać psychiczne, a chwilami wręcz fizyczne cierpienie Tomka. To film, który oglądaliśmy w ogromnym skupieniu, cisza towarzyszyła nam długo po wyjściu z sali kinowej.