Szkolne Koło Wolontariatu pomaga najbardziej potrzebującym z naszej gminy

Honorowe krwiodawstwo i akcje charytatywne to podejmowane działania  w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu. Nasi wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych znani są w szkole i w środowisku lokalnym od wielu lat. Młodzież chce pomagać, samodzielnie planować i realizować własne pomysły, które mają jeden wspólny cel – wspieranie  osób potrzebujących. Już od kilku tygodni uczniowie aktywnie angażują się w akcje charytatywne na rzecz osób starszych, chorych i samotnych z gminy Kcynia. Wolontariusze wzięli udział w  sobotnio – niedzielnych zbiórkach  pieniędzy zorganizowanych przy dwóch  kościołach: pw. św. Michała Archanioła i pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni.

Ponadto na terenie naszej szkoły uczniowie sprzedawali domowe wypieki i zorganizowali świąteczną zbiórkę artykułów spożywczych i drogeryjnych. Zebrane pieniądze i produkty będą przeznaczone na świąteczne paczki i wigilię dla osób  potrzebujących z naszej gminy. Wszystkie wyżej wymienione akcje charytatywne wspierała i nadal  wspiera dyrekcja i cała społeczność szkolna.

 

Wolontariusze wraz z opiekunem

 dziękują wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla innych

 i zaangażowali się w pomoc potrzebującym 🙂

 

Materiał: opiekun SKW – Wioleta Zymni