Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 ZST Kcynia

2 września 2019 r. w murach Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, odbyła się wyjątkowa inauguracja roku szkolnego, gdyż do naszej społeczności dołączyli uczniowie i kadra z Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni oraz powitaliśmy nową panią dyrektor Katarzynę Kluczyńską. Uroczyste rozpoczęcie poprowadziła pani Agnieszka Siwiak, która również napisała okolicznościowe przemówienie, przypominające o tragicznych losach polskiego narodu w roku 1939. Przemówienie wygłosiła Zuzanna Wiejaczka, uczennica klasy 3 TE, która na zakończenie poprosiła o uczczenie bohaterów minutą ciszy.

Dyrektor szkoły Katarzyna Kluczyńska szczególnie gorąco powitała pierwszoklasistów, uczniów technikum informatycznego, ekonomicznego, szkoły branżowej i liceum ogólnokształcącego. Życzyła nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom wielu  sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Zachęcała wszystkich do wytrwałej pracy, dążenia do wyznaczonych sobie celów.

Rozpoczęcie zakończyła uczennica klasy 3 TE Natalia Kręcisz, uroczyście witając w imieniu społeczności szkolnej ZST, nową panią dyrektor, grono pedagogiczne i uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz pierwszoklasistów.

Potem uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, uczniowie klasy I TEI_P z panem Tomaszem Sutym, I TEI_G z panem Rafałem Jankowskim, I LO z panią Barbarą Krzyżanowską, I BS_P z panią Grażyną Malerowicz i I BS_G z panem Markiem Wojciechowski.

Autor: A. Siwiak

Zdjęcia: T. Suty