NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada uczniowie klasy 2 ABSI i 4 TEIG zaprezentowali społeczności szkolnej akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przygotowaną przez mgr Agnieszkę Siwiak.

Był to montaż słowno – muzyczny, podczas którego uczniowie recytowali wiersze patriotyczne przy akompaniamencie muzyki Chopina, przedstawili historie odzyskiwania przez Polskę niepodległości i zaśpiewali pieśni patriotyczne.

Występ został wzbogacony o występ Pani Katarzyny Łyszczarz i Amelii Boniek z klasy 2 LO, które wraz z  Filipem Wojtkowiakiem z klasy 1 TI wykonały dwa utwory muzyczne.

Ogłoszono także wyniki konkursu : „Co ty wiesz o 11 listopada?”, którego koordynatorem była Patrycja Siwiak z klasy 2 LO.

Miejsce I zdobyła Anita Jurek (4 teip), miejsce II – Filip Kowalski (1LO), miejsce III – Judyta Witkowska (1 LO), Radosław Woźniak (2teip), Filip Majchrzak (4teig), Kacper Babiarz (4teig), Stefan Wiśniewski (4teig), Nicole Baran (2 a) i Krzysztof Wójciak (3a).

Celem apelu było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń i uświadomienie małym Polakom, jak ważne jest Święto Niepodległości oraz ile wnosi w życie każdego polskiego obywatela.

Uważam, że była to cenna lekcja historii dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom, za trud i serce jakie włożyli w przygotowanie tej akademii oraz p. M. Przegiętce i p. R. Jankowskiemu za dekoracje sali.

 

Tekst: Siwiak A.

Zdjęcia : Siwiak P.