ESCAPE ROOM na Drzwi Otwarte

25 i 26 kwietnia w ZST w Kcyni odbyły się Drzwi Otwarte. Tym razem nie miały one jednak nic wspólnego z tradycyjnymi Drzwiami Otwartymi… Postanowiliśmy zorganizować dla ósmoklasistów Escape Room  ZST!

9 sal, około  36 zadań tematycznych, 24 mapy, około 60 kart pracy, prawie 1000 sztuk amunicji i 200 tarcz strzeleckich, 13 nauczycieli, ponad 25 uczniów zaangażowanych w przygotowanie sal, ponad 30 uczniów oprowadzających gości, 18 uczniów odpowiedzialnych za stanowiska zawodowe – wszystko to złożyło się na fantastyczną zabawę, której uczestnikami byli nasi goście ze szkół podstawowych, ale także uczniowie ZST, którzy z ogromną serdecznością zajęli się młodszymi kolegami.

Ósmoklasiści z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania z zakresu języków: polskiego, angielskiego i niemieckiego, matematyki, geografii, ekonomiki i informatyki, strzelali z karabinka, szukali ukrytych kluczy i otwierali tajemnicze skrzynki, z zainteresowaniem zwiedzali także stanowiska zawodowe, gdzie mogli naprawić auto, polakierować drzwi auta, połączyć przewody elektryczne, zjeść ciasto, albo pociąć pustaki!

Z wyznaczonymi zadaniami najlepiej poradziła sobie 2. grupa z Palmierowa i to do nich powędruje nasza nagroda!

Atrakcji naprawdę nie brakowało, a forma Drzwi Otwartych – sądząc po reakcjach i komentarzach – bardzo przypadła wszystkim do gustu.

 

Monika Kantorska-Suty