Doradztwo zawodowe – Jeżyki, Akuku, Grześki

W tym miesiącu odwiedził nas przedstawiciel Urzędu Pracy w Szubinie – Pani Karolina Patela. Spotkanie skierowane było do uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Zakres tematyki przedstawiał zagadnienia: rynku pracy, barometru zawodów na rok 2022, a także pojęć związanych z pracodawcą i pracownikiem. Pojawiło się wiele nowych słów, o których nie mieliśmy pojęcia.

Z tego spotkania zapamiętaliśmy hasło: WEDDING PLANNER i ono właśnie stało się przyczynkiem do spotkania z Panią Oliwią Czapracką.

Dla uczniów była to  kolejna okazja do posłuchania historii naszej absolwentki, która nie dość, że jest technologiem żywności w bydgoskiej firmie Colian, to w dodatku owocnie  rozwija swoją pasję będąc weddingplannerem. Profesjonalna prezentacja firmy wraz z jej bogatym portfolio w postaci znanych wyrobów , ciekawe uwagi oraz doświadczenie naszej byłej uczennicy LO w Kcyni urozmaiciło dzień między lekcjami.

Wszystko przebiegło w miłej atmosferze przy Colianowych słodkościach.

Tekst: Katarzyna Łyszczarz