Pierwsze sukcesy strzelców z ZST w Kcyni

Pobudka 5.30, poranna toaleta i śniadanko – tak rozpoczął się poranek 26 marca dla naszych uczniów pasjonujących się strzelectwem sportowym.

Tuż po 6.30 wyruszyliśmy w 123 kilometrową podroż na Wojewódzkie Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej pod Patronatem Prezydenta Miasta GRUDZIĄDZA. W wyśmienitych humorach i z pozytywnym nastawieniem w trzech trzyosobowych zespołach po raz pierwszy skonfrontowaliśmy nasze umiejętności z doświadczonymi drużynami m.in. z Torunia, Grudziądza i z Wąbrzeźna.

Mimo stosunkowo krótkiej działalności Ligii Strzeleckiej ZST w Kcyni rozpoczętej w lutym 2020 roku i prowadzonej przez: panią Ewę Karczewską – aktualnie wiceprezes SLKS „Kaliber” Kcynia oraz pana Tomasza Sutego – nauczyciela ZST, prezesa wspomnianego klubu i  żołnierza WOT – odnieśliśmy w Grudziądzu spory sukces.

W klasyfikacji drużynowej w konkurencji karabinka pneumatycznego nasi podopieczni w składzie: Weronika Panasik, Kacper BączkowskiPola Koniec zajęli III miejsce. Tuż za nimi na czwartej pozycji uplasowała się drużyna opiekunów w składzie: pani Ewa Karczewska, pan Stanisław Kant oraz pan Tomasz Suty, a szóstą lokatą pochwalić się mogą: Patrycja Siwiak, Julia NowakRafał Markiewicz.

Podobnie wyglądała klasyfikacja drużynowa w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego – tym razem brąz wywalczyli nasi instruktorzy, a młodzież zajęła 5 i 7 lokatę.

Przeprowadzono również indywidualną klasyfikację zawodników, tu również możemy pochwalić się dobrymi lokatami. W strzelaniu z karabinka górę wzięło doświadczenie – Pan Kant uplasował się na 5 pozycji, tuż za nim Weronika, a do pierwszej dziesiątki wskoczyli również Kacper (msc.8) i Patrycja (msc. 9). Strzelanie z pistoletu przyniosło jeszcze lepsze rezultaty – Pan Kant zajął drugie miejsce, a w pierwszej dziesiątce w kategorii OPEN na dziewiątym miejscu uplasowała się Weronika.

W kategorii JUNIOR okazaliśmy się bezkonkurencyjni: podwójnym zwycięstwem zarówno w karabinku jak i pistolecie pochwalić się może Weronika. W konkurencji karabinka Kacper wywalczył srebrny medal, a Patrycja brązowy.

Czas przeznaczony na podliczenie punktacji wykorzystaliśmy na doskonalenie postaw strzeleckich po okiem organizatorów-instruktorów grudziądzkiego LOK-u, za ich cenne wskazówki i poświęcony czas serdecznie  dziękujemy.

Autor: Tomasz Suty