Wspólnie można zrobić dużo dobrego. Świąteczna akcja „Witaj Mikołaju”

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego też  młodzi wolontariusze z  Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni,  zorganizowali – jak co roku –  świąteczną akcję „Witaj Mikołaju” skierowaną do osób potrzebujących z naszej gminy. W dniu 5.12.2019 uczniowie dostarczyli prezenty osobom potrzebującym z gminy Kcynia. Akcję tę poprzedziły  wielotygodniowe  staranne przygotowania, na które złożyły się: między innymi sobotnio-niedzielne zbiórki pieniędzy przed kościołami pw.św. Michała Archanioła i pw.Wniebowzięcia NMP w Kcyni, przygotowanie i sprzedaż własnych wypieków na terenie szkoły, szkolne akcje zbierania artykułów spożywczych i chemicznych, wspólne zakupy  oraz konfekcjonowanie paczek.

Tym razem wręczyliśmy seniorom (wskazanym przez MGOPS) aż 50 paczek i przepiękne bombki – podarowane przez proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego. Wolontariusze  złożyli też świąteczne życzenia i zaprosili obdarowanych mieszkańców  Kcyni i osiemnastu okolicznych wsi na uroczystą Wigilię do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki.  W świątecznej akcji uczestniczyli wolontariusze wraz z opiekunem – Wioletą Zymni oraz pani wicedyrektor Joanna Krzoska, nauczyciel religii – ks. Jakub Fotin i absolwentka LO – Marta Nowak, a także pracownicy socjalnymi, panie: Agnieszka Przybylska,  Lidia Pazderska, Anna Mizera, Daria Jaszak, Joanna MałeckaLucyna Pawlik. 

Młodzież w ten grudniowy dzień przeżyła wzruszające chwile. Zwykła wizyta, szczera rozmowa,  wywołały na wielu twarzach radość i prawdziwe łzy szczęścia. To była niezapomniana i  wyjątkowa lekcja życia – uczniowie kolejny raz przekonali się, że  pomaganie ma sens i że wspólnie można  zrobić coś naprawdę dobrego.  Mamy nadzieję, że dla obdarowanych przez nas osób tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą pełne niezapomnianych chwil i radosnych wzruszeń.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję „Witaj Mikołaju” i okazali się ogromną hojnością na rzecz osób będących w potrzebie. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się,  że wśród nas jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu

Tekst: W. Zymni  

Zdjęcia: Z.Wiejaczka