X Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie – znowu startujemy!!!

06 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni – Sandra Kiepiela, Zuzanna WiejaczkaRafał Krzyżanowski z klasy III Technikum Ekonomicznego, po raz kolejny wzięli udział w Kujawsko-Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region”. Organizatorami tej X jubileuszowej edycji olimpiady były Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Głównym celem olimpiady jest pobudzenie młodych ludzi do podejmowania działań, które zapewnią ład i porządek w ich środowisku lokalnym oraz zachęcania do zaznajamiani się z przepisami prawa.
Olimpiada została podzielona na trzy etapy. I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru) został przeprowadzony w czwartek (6.12.2019r.) o godzinie 9:00 w Nakle nad Notecią, wzięło w nim udział 180 uczestników. Do kolejnego II etapu, który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Toruniu przejdzie 100 najlepszych uczniów z całego województwa Kujawsko – Pomorskiego. Finał olimpiady odbędzie się 03 kwietnia 2020 roku także w Toruniu. Opiekunem naszych uczniów podczas tegorocznej edycji jest ponownie mgr Agnieszka Siwiak.
Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy za Was kciuki!

Tekst i foto: Siwiak A.