Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca 2018 roku to data szczególna w życiu uczniów. Dla jednych to  początek wakacji, odpoczynek po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy, dla innych to zakończenie pewnego etapu życia. Uczniowie klasy trzeciej ZSZ po trzech latach nauki spotkali się po raz ostatni w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni na uroczystej akademii. Wychowawczyni Agnieszka Kobierowska wręczyła najlepszemu absolwentowi  Patrykowi Kowalskiemu dyplom za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, pozostałym świadectwa ukończenia szkoły. Pani Wioleta Zymni podziękowała  Klaudii Tomaszewskiej za aktywne zaangażowanie w prace na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu, uhonorowani zostali także  krwiodawcy: Krzysztof Werbicki, Mateusz Dziewieczyński, Krystian Groblica, Patryk KowalskiKlaudia Tomaszewska. Opiekun wolontariatu podziękowała również za roczną pracę i trud niesienia pomocy innym pozostałym członkom SKW. Następnie wychowawcy klas I-III  Technikum Informatycznego i Ekonomicznego wręczyli świadectwa uczniom, którzy uzyskali w roku szkolnym 2017/18 świadectwa z biało-czerwonym paskiem:  Angelice Michalak, Natalii Kręcisz, Zuzannie Wiejaczce, Kacprowi Niedbalskiemu, Krzysztofowi Burzyńskiemu, Hubertowi Cygankowi, Tomaszowi Wiejaczce. Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali również listy gratulacyjne.  Z rąk pani Joanny Krzoski  i wychowawczyni Aleksandry Konickiej Tomasz Wiejaczka otrzymał nagrodę Dyrektora ZST w Kcyni, a Krzysztof Burzyński nagrodę Burmistrza Kcyni. Angelika Michalak za wzorową frekwencję dostała power bank. Dyplomy otrzymali również uczniowie biorący udział w konkursach historycznych. Uroczystość zakończyła się pięknym występem  muzycznym pani Katarzyny Łyszczarz oraz uczennic: Mileny Smorgi, Darii Pawlak  i Klaudii Wysockiej.

Autorka :Agnieszka Kobierowska

Zdjęcia: Liwia Kuliberda