Strażacy pokazali jak bezpiecznie spędzić wakacje

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” pani Iza Kasprowska zaprosiła do Zespołu Szkół Technicznych  strażaków z OSP Kcynia. Celem spotkania było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez młodzież. Podczas wizyty uczniowie poznali podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia np. pożaru  oraz zasad  udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków samochodowych czy utonięć. Strażacy przygotowali też dla młodych słuchaczy prezentację dotyczącą prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz szereg zagadnień związanych z odpowiednim zachowaniem na wypadek zatrzymania krążenia. Nie zabrakło również pokazów sprzętu służącego do ratowania ludzi i gaszenia pożarów.

Na koniec chętni uczniowie – ubrani w strażacki strój – wzięli udział w konkursie pod hasłem „Ratujemy poszkodowanych w wypadkach”. Na zwycięzców czekały nagrody – niespodzianki sfinansowane ze środków otrzymanych z InterRisk w ramach funduszu prewencyjnego.

Materiał: W. Zymni

Zdjęcia: A. Kobierowska