W ZST promujemy zdrowy styl życia nie tylko podczas wakacji

Zdrowy styl życia to całokształt naszych działań i zachowań które poprawiają jakość naszego życia. Dzięki nim nie tylko wyglądamy dobrze, ale również czujemy się dobrze.  W poniedziałek, 3.06.2018 cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcję pod hasłem „Dzień Zdrowego Stylu Życia.” W tym dniu zarówno uczniowie jak i pracownicy Zespołu Szkół Technicznych mieli okazję wziąć udział między innymi  w zajęciach fitness, prowadzonych pod kierunkiem trenera – pana Bartosza Łyszczarza. Po dużej dawce ćwiczeń  i zabawy, nauczyciel wychowania fizycznego – pan Piotr Dutkiewicz przeprowadził  szkolne zawody w piłce siatkowej. Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i dopełniły radosną atmosferę tego dnia.

W ramach promowania zdrowego stylu życia wolontariusze pod opieką pracowników szkoły   przygotowali też szwedzki stół ze zdrową żywnością. Warto zaznaczyć, że  młodzież opowiadała o składzie i wartościach odżywczych kolorowych kanapek, sałatek i świeżo wyciskanych soków. Przygotowane produkty były niezwykle urozmaicone, wyjątkowo smaczne oraz bogate w witaminy i składniki odżywcze. Akcja Zdrowego Stylu Życia propagowała  wśród społeczności szkolnej przestrzeganie  zdrowej diety i aktywności fizycznej każdego dnia – nie tylko podczas zbliżających się wakacji .

Tekst: Wioleta Zymni

Zdjęcia: Agnieszka Kobierowska