ZdroWolni wystartowali

13 czerwca w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbyło się podsumowanie I edycji gminnego konkursu profilaktyczno-literackiego #ZdroWolni, którego inicjatorkami są pedagog szkolny – Monika Dąbrowska oraz nauczycielka języka polskiego – Monika Kantorska Suty.

Konkurs ten jest adresowany do uczniów klas ósmych, a jego celem jest propagowanie profilaktyki i zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie kompetencji językowych i komunikacyjnych uczestników.

Do naszej szkoły przybyli laureaci z gminnych szkół podstawowych z Dziewierzewa, Kcyni, Mycielewa oraz Palmierowa wraz z opiekunami oraz rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się występem pani Katarzyny Łyszczarz, która zaśpiewała piosenkę Anny Jantar  pt. „Tyle słońca w całym mieście”. Następnie głos zajęła dyrektorka ZST – pani Katarzyna Kluczyńska. Po krótkim wystąpieniu pani dyrektor organizatorki podsumowały konkurs. Przypomniały jego cele oraz oceniły wartość merytoryczną, językową, ortograficzną i interpunkcyjną nadesłanych prac. Ogłosiły także, że II edycja konkursu, zaplanowana na przyszły rok, będzie miała szerszy zasięg – obejmie szkoły podstawowe z całego powiatu!

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie nagród laureatom. Oto lista zwycięzców:

Po wręczeniu nagród uczennice klasy III LO – Marcelina Woźniak oraz Zuzanna Woźniak odczytały najwyżej ocenione prace. Reakcja uczestników w postaci gromkich braw, potwierdziła wyjątkowość obu tekstów.

Na zakończenie uroczystości organizatorki zaprosiły uczestników na poczęstunek, który zgodnie z ideą konkursu ZdroWolni , czyli promowaniem zdrowego i wolnego od uzależnień stylu życia, składał się z winogron, truskawek, czereśni, arbuzów, bananów i wody.

 

Tekst: Monika Kantorska Suty.