Drzwi Otwarte w ZST w Kcyni

W dniach 25 i 26 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbyły się Drzwi Otwarte w konwencji popularnej zabawy Escape Room. Do ZST licznie przybyli uczniowie kończący szkoły podstawowe w Kcyni, Dobieszewie, Dziewierzewie, Mycielewie, Rozstrzębowie, Palmierowie, Laskownicy oraz Nakle.

Na wstępie kilka słów do ósmoklasistów skierowała  Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni  Katarzyna Kluczyńska. Przedstawiła ofertę szkoły, która w tym roku prowadzi nabór do czterech oddziałów: Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta, Technikum  kształcące w dwóch zawodach: technik informatyk i ekonomista oraz Branżowej Szkoły I Stopnia.

Uczniowie klas ósmych zwiedzali szkołę w małych grupach, posługując się specjalnie przygotowaną mapą. Trasa rozpoczynała się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie ZST zaprezentowali swoje hobby i zainteresowania a pracodawcy przedstawili różne możliwości dotyczące wyboru zawodu. W pracowniach przedmiotowych na młodzież czekały ciekawe quizy, zagadki i zadania. Ósmoklasiści mieli okazje sprawdzić się w różnych dziedzinach, takich jak matematyka, język polski, języki obce, geografia, informatyka, ekonomia a także strzelectwo. Dodatkowe emocje budził ograniczony czas i chęć zdobycia pieczątki, która potwierdzała że uczniowie poradzili sobie z zadaniem. Już wkrótce do grupy, która najlepiej poradziła sobie z zadaniami dotrą specjalnie przygotowane nagrody.

Czy da się połączyć naukę i dobrą zabawę? Okazuje się, że TAK.

 Postaw na Zespół Szkół Technicznych w Kcyni.

Autor: Aleksandra Konicka