Wizyta studyjna uczniów ZST Kcynia

Ta lekcja o charakterze wyjazdowym na długo zostanie w pamięci naszych uczniów z klasy 4eip oraz 3BS i tym samym zapisze się w kalendarzu zajęć z doradztwa zawodowego na poziomie wiedzy zawodoznawczej w praktyce, a nie tylko w teorii.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą miejsc pracy na terenie Wągrowca, zdobyli potrzebne informacje na temat wymagań pracodawców od dzisiejszych kandydatów ubiegających się o miejsce pracy, uzyskali wiele cennych wskazówek, poznając ludzi z pasją. Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć na czym polega praca na recepcji, praca hotelarza, jak wygląda praca w kuchni. Odwiedziliśmy miejsce, w którym pracują  terapeuci w placówce na terenie Wągrowca w ramach akcji-Kwiecień miesiącem autyzmu, która wspiera rozwój dzieci ze spectrum autyzmu. Zobaczyliśmy, jak natlenia się wodę, jakie etapy musi ona przejść, żeby trafić do naszych kranów czysta i nadająca się do spożycia. Na koniec ubrani w kamizelki, okulary udaliśmy się na dział, w którym pracują ludzie tworzący produkty w dziedzinie urządzeń służące do utylizacji odpadów, które trafiają na Dominikanę, do Arabii Saudyjskiej, Australii, Norwegii, USA i innych krajów.

Odwiedziliśmy dziś : Hotel Pietrak Wągowiec, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Progressio Wągrowiec, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Wągrowiec, Horstmann Wągrowiec.

Dziękujemy: Panu Burmistrzowi-Markowi Szarudze za sfinansowanie wycieczki, Panu Hubertowi Paluch za pomoc w organizacji kontaktu z firmami! Wszystkim, którzy wspaniale nas przyjęli z życzliwością, wielką pasją i energią. Opiekunami wycieczki byli: Dyrektor szkoły-Katarzyna Kluczyńska, Maria Przegiętka, Jacek Kuliński. Organizatorem wyjazdu była: Katarzyna Łyszczarz-doradca zawodowy ZST Kcynia. 

 Fotorelacja poniżej.