Drugie śniadanie i pomaganie

Każdy lubi jeść. Tylko czy tak naprawdę wszyscy pamiętamy o drugim śniadaniu? Nasi wolontariusze o to zadbali. 13 października w czasie przerw uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali na korytarzu szkolnym kawiarenkę ZST, w której można było kupić przepyszne drugie śniadanie. Do wyboru były m.in. mini tortille, tosty oraz sałatka grecka. Wszystko rozeszło się jak ciepłe bułeczki.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży wszystkich pyszności zostaną przeznaczone na zorganizowanie wigilii dla osób starszych i samotnych. To już druga z takich akcji które będą organizowane w październiku.

W przygotowanie akcji zaangażowali się: Sandra Guzek, Natalia Starzomska, Ola Gryczka, Pola Koniec, Weronika Jurek, Amelia Boniek, Sandra Krawczyk, Marta Kosińska. Od strony organizacyjnej przedsięwzięciem zajęli: Jagoda Kątnik, Kacper Bubacz, Wiktoria Nowak, oraz Natalia Czyż. Zorganizowano także Kawiarenkę ZST Kcynia. Nad wszystkim czuwała pani pedagog – Monika Dąbrowska.

 

Tekst: Pola Koniec