Strzelectwo sportowe w ZST coraz bardziej popularne

Podsumowanie miesiąca sportowych zajęć strzeleckich wygląda bardzo obiecująco. We wrześniu uczestniczyło w nich prawie 13% uczniów naszej szkoły. Najlepszą – 88% frekwencją (opuszczone tylko jedne zajęcia w miesiącu) pochwalić się mogą: Brajan Knop, Pola Koniec i Rafał Markiewicz, którym opiekunowie: Pani Ewa KarczewskaPan Tomasz Suty wręczyli w środę złote medale, a ich koleżanki i koledzy nagrodzili laureatów gromkimi brawami.

Każdy trening to również mini zawody, w których nasi strzelcy, oddając po 5 strzałów, rywalizują ze sobą. Statystyki wrześniowych pojedynków są bardzo interesujące. Najwyższy wynik – 46 punktów należy do Kacpra Bączkowskiego, tuż zanim plasuje się Patrycja Siwak z wynikiem 45 punktów, której depczą po piętach Nicole KuczyńskaWojciech Pioterek z 43 punktami. Najwięcej zwycięstw, bo aż 6 z 8 treningów zanotował Kacper Bączkowski, druga pozycja każdorazowo przypadała innym zawodnikom, a we współzawodnictwie o trzecie miejsce na czele plasuje się Weronika Panasik. Długa jest również lista zawodników, którzy wypracowali umiejętność trafiania w środek tarczy, tu prym wiedzie nasz snajper Kacper Bączkowski (7 trafień), a tuż za nim Weronika (4 dyszki) oraz Patrycja (3 dyszki). Początek października ujawnił już nowe rekordy, ale o tym dowiecie się za miesiąc.

Warto zaznaczyć, że na treningach pojawiali się również rodzice naszych strzelców, którzy brali aktywny udział w treningach. Czasem odwiedzają nas także nasi absolwenci – z tęsknotą wspominający lata nauki w ZST oraz uczniowie innych szkół. Wszystkich łączy to, że pozytywnie wypowiadają się o działalności szkolnej Ligi Strzeleckiej ZST w Kcyni.

Dokładne dane prezentują załączone wykresy, do analizy których serdecznie zapraszam.

Trenujemy w poniedziałki i środy od 16.00 do 18.00 serdecznie zapraszamy.

Autor: Tomasz Suty