Kolejna szkolna akcja krwiodawstwa

29 września 2021 r. w naszej szkole chętni uczniowie oraz inni mieszkańcy naszej gminy, którzy ukończyli 18 rok życia mogli oddać krew.

W tym dniu o 8:30 przyjechała pod szkołę Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ z Bydgoszczy.

Organizatorzy bardzo ciepło powitali aż 25 dawców!  Każdy z nich musiał najpierw wypełnić szczegółowe ankiety, a następnie przejść do sali nr 4, gdzie musieli jeszcze odpowiedzieć na parę pytań lekarza i po pozytywnej weryfikacji można już przejść do najważniejszej części tego wydarzenia, czyli pobierania krwi.

Nasi honorowi dawcy byli bardzo odważni. Za swoje poświęcenie otrzymali opakowanie czekolad i napój.

Należą się im także ogromne podziękowania, ponieważ dzięki nim udało się oddać łącznie 11,250 litrów krwi!

Podziękowania należy także złożyć tym, którzy czuwali nad przygotowaniem akcji, czyli: Pani Monice Dąbrowskiej oraz  członkom szkolnego koła wolontariatu: Aleksandrze Gryczce, Gracjanowi Kubiakowi, Sandrze Krawczyk, Kacprowi Bubaczowi, Weronice Panasik,  Julii Nowak, Żanecie Rybczyńskiej, Poli Koniec, Jagodzie Kątnik oraz Kacprowi Bączkowskiemu.

Tekst: Natalia Czyż

Zdjęcia: Pola Koniec, Julia Kosmatka