Oficjalna inauguracja Ligi Strzeleckiej ZST

13 września to dzień, na który z utęsknieniem czekali młodzi pasjonaci strzelectwa z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni.

Po pandemicznych zawirowaniach i wcześniejszych przygotowaniach Pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska zainaugurowała około godziny 16 zajęcia szkolnej Ligi Strzeleckiej ZST. Jak zwykle dopisała frekwencja. Grupa już doświadczonych strzelców oraz nowicjusze po krótkim szkoleniu mogli sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności pod opieką Pani Ewy Karczewskiej i Pana Tomasza Suty.

Tradycją tegorocznych zajęć stał się mini turniej przeprowadzany po godzinnej rozgrzewce. Około godziny 17 dziesięciu śmiałków rywalizowało o najlepszy wynik. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się Kacper Bączkowski z klasy I TEIp, który uzyskał 41 pkt. Emocje sięgające zenitu towarzyszyły wyłonieniu II miejsca na podium bowiem w I kolejce Weronika Panasik z klasy 3TEIp zrównała się punktowo z pierwszoklasistą Rafałem Markiewiczem, który po dogrywce dwupunktową przewagą zapewnił sobie drugą lokatę. 

Tak rozwijające i ciekawe zajęcia odbywają się dzięki wsparciu Panów: Ryszarda HanioszynaStanisława Kanta, którym za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.