Wystrzelali medale i puchary

Trzy puchary + 6 medali + 7 szkół podstawowych + 13 drużyn + 53 ósmoklasistów + 62 dyplomy + 106 tarcz i 742 wystrzelonych śrutów kaliber 4,5 mm = emocjonująca rywalizacja i radość uczestników. Tak w liczbach można by opisać Turniej o Puchar Ligi Strzeleckiej ZST w  Kcyni.

10 czerwca będzie długo komentowany przez młodzież, która niedługo opuści mury szkół podstawowych kcyńskiej gminy.

Tuż po pierwszym dzwonku w ZST pojawili się uczniowie najstarszego rocznika SP w Dobieszewie z opiekunami Paniami: Dorotą Łyduch-LisieckąEwą Tomaszek. Po krótkim przywitaniu i weryfikacji danych osobowych, odbyło się szkolenie z postaw strzeleckich oraz zgrywania przyrządów celowniczych. To odpowiedzialne zadanie realizowali Mateusz Warmiński oraz Tomasz Wojtkowiak uczniowie klasy 2EIp. Po wstępnym przeszkoleniu drużyny udały się do pomieszczenia strzelnicy sportowej, gdzie pod czujną opieką Panów: Ryszarda HanioszynaStanisława Kanta oraz uczniów klas drugich technikum: Marty Kosińskiej, Jakuba Tobysa, Aleksandry Suszko, Nicole KuczyńskiejKacpra Bońka. Każdy z uczestników mógł oddać dwie serie próbnych strzałów. Po czym należało się skupić na specjalnie przygotowanych na tę okazję tarczach konkursowych. 

Około godziny 9.00 dotarli ósmoklasiści z pozostałych szkół podstawowych: Dziewierzewa, Kcyni, Laskownicy, Mycielewa, Rozstrzębowa i Sipior wraz ze swoimi opiekunami: Panią Małgorzatą Kwiatkowską oraz Panami: Markiem Sobczakiem, Marcinem Lisieckim, Robertem Końcem i Bartoszem Łyszczarzem. Opiekę nad poszczególnymi grupami zawodników przejęli uczniowie technikum: Maja Michalska, Julia Nowak, Julia Januchowska, Wiktoria Czajewska, Filip Pezacki, Wojciech Czerwiński, Sebastian Czyż oraz Patryk Tyczyński. Opiekunowie z kolei zaproszeni zostali na zdrową owocową przekąskę przygotowaną przez Panią Barbarę Borowską.

W czasie wolnym od sportowych zmagań ósmoklasiści mieli okazję zwiedzić szkołę w towarzystwie naszej bibliotekarki Pani Marii Przegiętki lub skorzystać z przygotowanego poczęstunku  w towarzystwie Zuzanny Śliwińskiej.

Tuż przed południem spłynęły ostatnie wyniki i wszystko stało się jasne! Młodzież udała się do „akwarium”, gdzie Pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska wręczyła każdemu uczestnikowi pamiątkowy dylom z naklejoną tarczą, a opiekunom podziękowania, nad przygotowaniem których czuwała Żaneta Repczyńska.

W tym czasie opiekun Ligii strzeleckiej Pan Tomasz Suty przygotował dyplomy dla finalistów zarówno w kategoriach drużynowej i indywidualnej.

Zwieńczeniem turnieju było wręczenie medali oraz pucharów. W kategorii dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęły: Patrycja Siwiak ze SP w Laskownicy – zdobywczyni złotego medalu z wynikiem 34 pkt. Tuż za nią na podium uplasowała się Kinga Czechowska – srebrna medalistka, reprezentantka SP w Mycielewie, którą do zwyciężczyni dzielił tylko 1 punkt oraz Wiktoria Zagórska – brązowa medalistka ze SP w Rozstrzębowie, która zwyciężyła z Natalią Pazderską, trafiając bliżej środka (dziewczęta uzyskały jednakowy wynik punktowy).

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Rajmann ze SP w Dziewierzewie, który zdobywszy 38 punktów, otrzymał złoty medal z rąk Dyrektora ZST w Kcyni. Wyodrębnienie kolejnych medalistów w tej kategorii również nie było proste, bowiem trzej uczniowie osiągnęli identyczny wynik 32 punktów. Jednak najbliżej środka trafiali: Alan Tracz ze SP w Mycielewie – srebrny medalista oraz Mikołaj Szkulimowski  – brązowy medalista ze SP w Dziewierzewie. Pomysłodawca turnieju Pan Tomasz Suty pogratulował wyników finalistom w kategoriach indywidualnych i wręczył okolicznościowe dyplomy.

Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia klasyfikacji drużynowej. Tu bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele SP w Dobieszewie – drużyna „SPOR” w składzie: Wojciech Pioterek, Marcel Prussak, Jakub Paszkiet, Brajan Knop, Radosław Woźniak zajęła I miejsce z wynikiem 92 pkt. i zdobyła  Puchar Dyrektora ZST w Kcyni. Kolejni na podium stanęli przedstawiciele SP w Mycielwie: drużyna „Mycielewo I” w składzie: Kinga Czechowska, Alan Tracz, Bartosz KaczmarekHubert Lis wystrzelali 89 pkt. uzyskali II miejsce, a ich koledzy i koleżanki z drużyny „Mycielewo II” za wynik 79 pkt. uzyskany w składzie: Natalia Pazderska, Ewelina Pazderska, Aleksandra Strzyżewska, Sebastian Przybylski zajęli III miejsce.

Uczestnicy konkursu docenili wzorową organizację turnieju gromkimi brawami i w świetnych humorach opuścili naszą szkołę.

Serdeczne dziękujemy również za pomoc Pani Ewelinie Częstochowskiej i Panu Piotrowi Marciniakowi oraz osobom, które uwieczniły te chwile: Panu Marcinowi Lisieckiemu, Weronice Panasik, Nicole KuczyńskiejAleksandrze Suszko oraz wszystkim którzy trzymali za nas kciuki.

Autor: Tomasz Suty