Ekonomistki z kcyńskiego technikum trzecie w wojewódzkim etapie Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych

19 marca o godzinie 10.00 odbyła się siódma edycja olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Wśród 312 zespołów z całej Polski nie zabrakło Zespołu Szkół Technicznych z Kcyni. Ze względu na panującą pandemię, weryfikacja wiedzy uczniów odbyła się w formule on-line. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Na udzielenie odpowiedzi na 25 pytań Olimpijczycy mieli maksymalnie 30 minut. Kcyński Ekonomik reprezentowały uczennice klasy IV Technikum: Natalia Kręcisz, Angelika Michalak oraz Zuzanna Wiejaczka. Dziewczęta wykazały się świetną znajomością przepisów ubezpieczeniowych, dzięki czemu zdobyły tyle samo punktów co drużyna , która zajęła II miejsce. Na końcowy wynik wpływa również czas rozwiązywania testu i ten w przypadku naszych reprezentantek, był nieco dłuższy. Ostatecznie ZST z Kcyni uplasował się na trzecim miejscu w województwie kujawsko – pomorskim.

19 kwietnia 2021 r. do naszej szkoły przyjechała Pani Joanna Karsznia, koordynator projektu „Lekcje z ZUS” w województwie kujawsko- pomorskim, wieloletni pracownik ZUS i wykładowca na uczelniach wyższych. Dokonała uroczystego wręczenia dyplomów i nagród oraz podziękowań dla Dyrekcji i nauczyciela pani Aliny Kowalskiej za trud i poświęcony czas na przybliżanie uczniom tematyki ubezpieczeń społecznych.

Natalio, Angeliko, Zuzanno – gratulujemy sukcesu! Dziękujemy, że dopisałyście kolejną piękną historię w kartach naszej szkoły.