Pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” za nami

14 grudnia 2020 r. o godz. 10.00, uczniowie Technikum Ekonomicznego z klasy 2EIP, 2EIG oraz 4TE, przystąpili do pierwszego (szkolnego) etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym samym czasie do rywalizacji stanęli uczniowie z całej Polski, którzy po zrealizowaniu programu Olimpiady, postanowili zweryfikować swoją wiedzę.

Sprawdzeniu podlegało opanowanie zagadnień omówionych z panią Aliną Kowalską (koordynatorem projektu „Lekcje z ZUS”   w naszej szkole), podczas czterech spotkań:

  1. „Świadomy zawsze ubezpieczony”,
  2. „Co Ci się należy gdy płacisz składki ZUS”,
  3. „Renty i emerytury” oraz
  4. „E-ZUS, czyli firma pod ręką”.

Ze względu na panujące warunki, etap szkolny odbył się w formie online i tradycyjnie polegał na udzieleniu odpowiedzi na 20 pytań testowych. Osiągnięte wyniki pozwoliły naszej szkole na awans do kolejnego (wojewódzkiego) etapu. Najlepsze okazały się uczennice klasy 4TE: Angelika Michalak, Natalia Kręcisz oraz Zuzanna Wiejaczka, które łącznie zdobyły 59 punktów na 60 możliwych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie oraz Olimpiadzie. Przyczynili się oni do tego, że po raz kolejny Olimpiada wiedzy o ZUS, to prawdziwe wydarzenie w naszej szkole.