Pandemia to nie przeszkoda. Wolontariusze odwiedzili seniorów

Jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze przygotowali paczki świąteczne. Ich adresatem były osoby starsze, samotne i chore z gminy Kcynia.

Uczniowski wolontariat pod opieką pani Wiolety Zymni działa w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat i wspiera potrzebujących mieszkańców naszego miasta i gminy. Młodzież chce pomagać, samodzielnie planować oraz realizować własne pomysły, szczególnie teraz podczas pandemii, która spowodowała z jednej strony to, że seniorzy są bardziej społecznie osamotnieni niż do tej pory, a z drugiej strony skomplikowała  logistycznie zakupy produktów i samo dostarczenie paczek świątecznych.

W dniu 08.12.2020 po wcześniejszym dokonaniu zakupów produktów spożywczych, przygotowaniu słodkich wypieków oraz kompletowaniu prezentów wolontariusze wspólnie z opiekunem oraz z pracownikiem socjalnym M-GOPS w Kcyni – Agnieszką Przybylską, panią wicedyrektor – Joanną Krzoska, nauczycielem religii ks. Jakubem Fotin, panią Anną Różnowską  (wychowawcą MOS w Gołańczy), a także panią Anetą Białecką ( rodzicem ucznia ZST) rozdali 37 paczek osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Przygotowanie i rozdanie podarunków musiało przebiegać w bardzo ograniczonym gronie i z zastosowaniem wszystkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Podczas odwiedzin młodzi wolontariusze przeżyli  niezapomniane chwile. Zwykła wizyta, krótka rozmowa i podarowanie komuś prezentu wywołały na wielu twarzach wzruszenie, łzy szczęścia i mnóstwo podziękowań. Kolejny raz okazało się, że młodzież potrafi dostrzec potrzeby drugiego człowieka i podjąć bezinteresowne  działania po to, aby uszczęśliwić osoby samotne i chore. 

Zorganizowanie tej akcji  nie byłoby możliwe bez wsparcia i bezinteresownej pomocy  ludzi o wielkim sercu, którzy nie zawiedli.

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych składają szczere i serdeczne podziękowania:      ks. Zbigniewowi Grzegorzewskiemu – proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni,  pani kierownik M-GOPS Agnieszce Witkowskiej i pracownikowi socjalnemu – pani Agnieszce Przybylskiej, a także przedstawicielowi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy – pani Annie Różnowskiej oraz rodzicom,  szczególnie paniom: Anecie Białeckiej i Dorocie Ścibut.