Biwak w Smerzynie

28 września. Poniedziałkowy ranek. Piękne słońce. Przed budynkiem ZST uczniowie klasy III LO z wychowawczynią Moniką KantorskąSuty oraz panią Barbarą Krzyżanowską.  Ruszamy do Smerzyna!

W ośrodku harcerskim usytuowanym nad malowniczym jeziorem jesteśmy przed dziewiątą. Już kilkadziesiąt minut później badamy teren… Świetlica, stołówka, boiska, ścieżki edukacyjne, miejsce na ognisko, bilard, spokój i piękna pogoda – mamy wszystko, czego potrzebujemy! 

Zaczynamy nasz dwudniowy biwak…

Było naprawdę miło…

Zeszliśmy leśne ścieżki, pospacerowaliśmy do Lubostronia, fotografowaliśmy daniele, graliśmy w siatkówkę, kosza, ręczną i w FIFĘ oraz w naszą ulubioną „Mafię”, oglądaliśmy film, graliśmy w bilard, śpiewaliśmy piosenki, smażyliśmy kiełbaski… 

Jednym zdaniem – przypomnieliśmy sobie, jak dobrze jest być razem!

Monika Kantorska-Suty