Pożegnanie maturzystów.

24 kwietnia 2020 roku   maturzyści Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni  zakończyli rok szkolny. Wręczenie świadectw odbywało się w nietypowy sposób, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, w gabinecie dyrektora szkoły Katarzyny Kluczyńskiej oraz wychowawczyni Aliny Kowalskiej.

Dyrektor  szkoły każdemu uczniowi wręczyła świadectwo ukończenia szkoły oraz złożyła każdemu indywidualne życzenia.

Tytuł najlepszego absolwenta Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni w roku szkolnym 2019/20 zdobyli: Maciej Starzomski, uczeń klasy III Liceum oraz Kacper Niedbalski, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego. Pan Marek Szaruga, Burmistrz Kcyni,   przyznał również tym uczniom nagrodę Burmistrza Kcyni, a rodzice otrzymali list gratulacyjny. Świadectwo z wyróżnieniem uzyskali  również:  Agata Szarwark, Kacper Jucha, Marcin Bartoszek, Hubert Napierała, Radosław Kosmatka, uczniowie klasy III Liceum. Dyrektor szkoły wręczyła także upominki uczniom, którzy w ciągu trzech lat nauki  osiągnęli średnią ocen powyżej 4,5. Najpilniejszymi uczniami okazali się także: Natalia Witczak, Błażej Kokocha oraz Mikołaj Ficek. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu pani Wioleta Zymni za aktywny udział w wolontariacie nagrodziła: Agatę SzarwarkNatalię Witczak -uczennice klasy III Liceum oraz Darię Pawlak, Adriannę Pawlak, Wiktorię Szalow oraz Milenę Smorgę – uczennice klasy IV Technikum Ekonomicznego i Informatycznego, a za  honorowe krwiodawstwo dyplomy otrzymali: Marcin Bartoszek, Błażej Kokocha, Radosław Kosmatka, Maciej Starzomski, Hubert Napierała, Weronika Rogowska, Aleksandra Nowakowska, Weronika Dubiel – uczniowie klasy III Liceum oraz Mikołaj Broniecki, Adrian Dziejak, Kacper Niedbalski, Mateusz Szczepaniak, Michał Ciaś, Wiktoria Szalow, Oliwier Joda, Oskar Joda, Miłosz Wąs – uczniowie klasy IV Ekonomicznego i Informatycznego . Nauczyciele wychowania fizycznego: Piotr DutkiewiczJacek Kuliński i Szymon Ciesielski docenili  wysiłek najlepszych sportowców: Weroniki Dubiel, Kacpra Juchy,  Marcina Bartoszka – uczniów klasy III Liceum oraz  Mikołaja Bronieckiego, Kacpra Niedbalskiego, Miłosza Wąsa, Marcina Stypczyńskiego, Oliwiera Joda, Oskara Joda, Adriana Dziejaka – uczniów klasy IV Ekonomicznego i Informatycznego . Opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Barbara Krzyżanowska przygotowała również dyplomy dla uczniów: Adrianny Pawlak, Darii Pawlak, Oskara Jody uczniów klasy IV Technikum Informatycznego oraz Macieja Starzomskiego – ucznia klasy III Liceum za wieloletnią i oddaną pracę na rzecz szkoły w ramach Samorządu Uczniowskiego.

Nie zabrakło oczywiście podziękowań i kwiatów od  absolwentów i ich rodziców dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Teraz maturzystom pozostaje czekać aż rozkwitną kasztany i dobrze przygotować się do czekających ich egzaminów. Życzymy im powodzenia na maturze!

Joanna Krzoska