Konkurs Wiedzy Historycznej „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych”

19 lutego 2020 r. odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych”. Organizatorami konkursu byli: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło, Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle nad Notecią. W tym roku drużynę Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni reprezentowali:

Kacper Jucha – liceum ogólnokształcące,

Kacper Niedbalski – technikum ekonomiczne,

Zuzanna Wiejaczka – technikum ekonomiczne,

pod opieką merytoryczną nauczyciela historii Marcina Lisieckiego.

Oprócz reprezentacji naszej Szkoły do rywalizacji przystąpiły cztery trzyosobowe drużyny szkół ponadpodstawowych z Powiatu Nakielskiego.

Zawody odbyły się w dwóch rundach:

1) oddaniu 5 strzałów do tarczy:

W tej turze zdobyliśmy 1 punkt zajmując V miejsce.

2) rozwiązaniu testu drużynowego składającego się z 20 zamkniętych i otwartych pytań. Ta runda okazała się dla nas niezwykle szczęśliwa.

Zuzanna, KacperKacper zdobyli największą ilość punktów – 24 punkty. Łącznie w obu rundach uzyskaliśmy 25 punktów co dało II miejsce na podium.

Należy przypomnieć, że w całej XXII letniej historii konkursu drużyny naszej Szkoły dwa razy z rzędu zajmowały I miejsce (edycje XX i XXII). Ulegliśmy zwycięzcom tylko 1 punktem.

W tym miejscu wypada podziękować obydwu Kacprowi NiedbalskiemuKacprowi Jucha za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Technicznych, tym bardziej, że obydwaj nasi zawodnicy w tym roku kończą naukę w naszej Szkole, natomiast Zuzanna w przyszłym roku również wraz z następcami KacpraKacpra przystąpi do kolejnych edycji konkursów historycznych.

W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy sukcesu.

Opiekun drużyny Marcin Lisiecki