Kolejna akcja zorganizowana przez wolontariuszy ZST. Zebrano ponad 13 litrów krwi

Nie ma nic cenniejszego niż bezinteresowna pomoc drugiej osobie, pamiętają o tym wolontariusze, którzy w dniu 13.02.2020 zorganizowali kolejną  zbiórkę krwi. Na zaproszenie pani pedagog Wiolety Zymni do Zespołu Szkół Technicznych przyjechała ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.  W jednej z sal lekcyjnych młodzież przygotowała stanowiska do poboru krwi.

Do akcji zgłosiło się 35 osób, większość z nich to stali Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddają systematycznie co 3 miesiące ten bezcenny płyn. Wśród ochotników byli rodzice, uczniowie i absolwenci ZST. W rezultacie pozyskano ponad 13 litrów życiodajnego płynu.

Wolontariusze dziękują wszystkim krwiodawcom za bezinteresowną pomoc i za wspaniałą dojrzałą, godną naśladowania postawę. Kolejny raz okazało się, że  młodzież nie zawiodła i potrafi dzielić się najcenniejszym płynem, który ratuje ludzkie życie i zdrowie.

Do zobaczenia następnym razem 🙂 

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni

Tekst: W. Zymni

Zdjęcia: Z. Wiejaczka