II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie w Toruniu

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni – Sandra Kiepiela, Zuzanna WiejaczkaRafał Krzyżanowski z klasy III Technikum Ekonomicznego, wzięli udział w II etapie X Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region”, która odbyła się 15 stycznia 2020 roku w Toruniu. Cała trójka przeszła do tego etapu po kwalifikacjach, które odbyły się 06 grudnia 2019 r w Nakle nad Notecią.

Do Torunia na II etap przyjechało 98 (z ok. 1000) uczestników z województwa Kujawsko – Pomorskiego, aby zmagać się przez 60 minut z zadaniami konkursowymi. Były to zadania  zamknięte i otwarte, w których uczniowie musieli zaprezentować zdobyta wiedzę oraz popisać się znajomością wielu ustaw. Wyniki i lista finalistów zostaną opublikowane     24 stycznia 2020r.

Finał Olimpiady odbędzie się 03 kwietnia 2020 roku także w Toruniu. Na tym etapie uczniowie muszą przygotować autorski projekt pt. „Moja dzielnica bezpieczna i przyjazna”, który trzeba będzie  zaprezentować i obronić przed komisją. Główną nagrodą jest indeks na dowolne studia I stopnia z opłaconym czesnym w Wyższej Szkole Bankowej w Torunie. Opiekunem merytorycznym naszych uczniów podczas wszystkich 3 etapów jest  mgr Agnieszka Siwiak.

 Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

          

Tekst i fot. : Siwiak A.