Jasełka

Wspólnie jako dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni 20 grudnia przeżywaliśmy czas jasełek. Rozpoczął się on powitaniem wszystkich zebranych przez ks. Jakuba Fotina. Następnie obejrzeliśmy film dotyczący narodzin Jezusa Chrystusa w wykonaniu dzieci z podziałem na role. Po tym nastąpił długo wyczekiwany czas wspólnego śpiewania kolęd. Śpiew prowadzili nasi uczniowie m.in. Helena Ścibut z III TE, Julia Nowak z I EIp i Agata Scharwark z III LO. Kolejno ks. Stanisław Gajek przewodził śpiewaniu kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego” z podziałem na chóry. Na zakończenie Pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska złożyła życzenia świąteczne w nawiązaniu do kolędy pt. „Cicha noc” w wykonaniu Josepha Mohr’a i John F. Young’a. Czas spędzony razem podczas jasełek był okazją do większego zrozumienia istoty świąt Bożego Narodzenia, a zarazem ostatnim punktem wspólnym przed rozpoczęciem ferii świątecznych.