4 minuty – dziś my ratujemy kogoś, jutro to my możemy być ratowani.

 Dnia  4 czerwca  2019r. w Szkole Podstawowej im. bł. M.Karłowskiej w Dobieszewie  odbył  się VI Gminny, V Powiatowy Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.     Organizatorem konkursu był MLUKS Orlik Kcynia – Bartosz Łyszczarz.

Udział wzięły 4 szkoły podstawowe z terenu gminy Kcynia oraz 4 szkoły ponadpodstawowe z ternu powiatu nakielskiego. Wśród uczestników znalazła się drużyna z naszej szkoły w składzie –  Liwia Kuliberda, Zuzanna Wiejaczka i Monika Obszyńska. Dziewczyny zmagały się z testem teoretycznym oraz ze scenkami tematycznymi w terenie, m.in. użycie AED, resuscytacja  niemowlęcia, napad epilepsji oraz zakładanie chusty w celu usztywnienia kończyny. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce. Opiekunem naszej drużyny była p. Katarzyna Łyszczarz.

 

Tekst: Z.Wiejaczka