Kino Sferyczne w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni

25.10.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni rozpoczęli przygotowania do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości – uczestniczyli w projekcjach filmu pt. „Druga wojna światowa”, oferowanego przez Kino Sferyczne z Białegostoku. Film przybliżył uczestnikom, historie II wojny światowej, za pomocą batalistycznych scen z pola bitew i fotografii związanych z tym burzliwym okresem w dziejach świata.

Kino sferyczne  to nowoczesna forma kształcenia młodych ludzi, którzy w specjalnej kopule oglądają trójwymiarową przestrzeń, wzbogacając przez to swoje odczucia wizualne i fonetyczne. Uczniowie leżąc na matach przenoszą się na statek wiozący aliantów na plaże w Normandii, uczestniczą w ataku III Rzeszy na ZSRR, czy walkach w centrum Berlina. Na własny oczy można zobaczyć panujący wokół wojenny chaos, który doskonale potęgują wybuchając wokół bomb, czy też warkot przelatujących samolotów, przejeżdżających czołgów.

Warto, aby każda szkoła skorzystała z takiej formy kształcenia młodych ludzi, tym bardziej, że oferta filmowa Kina Sferycznego jest bardzo bogata i różnorodna. Zespół Szkół Technicznych w Kcyni na pewno w kolejnym roku ponownie zorganizuje kolejny seans filmowy.

W najbliższych tygodniach uczniowie Zespołu podejmą kolejne inicjatywy uświetniające obchody Dnia Niepodległości, podkreślając przy tym ich wyjątkowość – 100 rocznice.

Materiał: Agnieszka Siwiak