Udana jubileuszowa zbiórka krwi w Zespole Szkół Technicznych

W ZST w Kcyni odbyła się jubileuszowa – dwudziesta akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Zbieramy krew dla Polaków” zachęcająca do regularnego oddawania krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

Na zaproszenie opiekuna wolontariuszy – pani Wiolety Zymni w dniu 18.10.2018 przybyli do szkoły pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Tradycyjnie jedna z sali lekcyjnych stała się mobilnym punktem pobierania krwi, w której pojawił się specjalistyczny sprzęt medyczny.

W akcję włączyło się, aż 48 osób, większość z nich to stali Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddają systematycznie co 3 miesiące ten bezcenny płyn. Wśród ochotników byli rodzice, uczniowie i absolwenci ZST i ZSO, pani dyrektor – Aleksandra Doiczman oraz nauczyciele: pani Alina Kowalska, pan Łukasz Beczak i ksiądz Marcin Wierzchosławski

W rezultacie efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – krew pobrano od 42 osób (z przyczyn zdrowotnych 6 osób odpadło), co dało imponującą ilość – prawie 19 litrów bezcennego płynu. Taki wynik zaskoczył nie tylko pracowników WCKiK ale także organizatorów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział.
Zapraszamy i zachęcamy do dalszego, systematycznego oddawania krwi.

Szkolne Koło Wolontariatu

Tekst: W. Zymni

Zdjęcia: Z.Wiejaczka