ZST w Pierwszej Stolicy Polski

✅ Poranny wypad rozpoczelismy od kierunku w strone Gniezna. Jako pierwsze miejsce docelowe wybraliśmy Sklep Polski, czyli lider wsrod polskich firm sektora handlu hurtowego artykulami FMCG. Na koniec 2021 roku sieć liczyla 675 sklepow (w tym 40 sklepow wlasnych i 200 na twardej franczyzie. Sklepy widoczne sa w 3 wojewodztwach: kujawsko-pomorskim,wielkopolskim oraz lubuskim. Potem ruszyliśmy do najwiekszego producenta energii cieplnej, czyli OPEC Gniezno PEC Gniezno (Przedsiebiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.) W PEC Gniezno 50% ciepla systemowego gwarantuje komfort cieplny mieszkancom Gniezna i pochodzi z biomasy a takze wystepuje w postaci peletu drzewnego lub PKS, czyli łupin olejowca. Mogliśmy także patrzeć, jak świder opuszcza się szukając geotermalnych źródeł. Swoją wizytę studyjną zakończyliśmy w centrum oswiaty, czyli w Stolicy Experymentu Stolica eXperymentu Gniezno. Bawiliśmy sie kodując, majsterkując, programując, poznajac świat sześciennego Minecraft oraz Sowa i robotyka z LEGO.
✅ Dziękujemy wszystkim, którzy dziś poświęcili nam czas, oprowadzili po zakladach pracy.
✅ Tej wizyty nie byloby, gdyby nie śp.Hubert Palluch oraz nasz planista i nawigator wyprawy Pan Marcin Śliwiński.
✅ Dziękujemy naszym uczestnikom z klas 5 eip,4 eip,3eip,3a bs oraz 1lo.
✅ Dziękujemy opiekunom, a w szczególności p. Katarzynie Łyszczarz za koordynację wyjazdu!🙂🙂