Relaks przed feriami

22 stycznia, kilka dni przed feriami uczniowie ZST udali się na wycieczkę do Nakła i do Bydgoszczy. Naszym celem było lodowisko oraz kino Helios. W wypełnionym do ostatniego miejsca autokarze spotkali się uczniowie I, II, III klas LO, I klas TEI po podstawówce i po gimnazjum  oraz opiekunowie: Monika Kantorska-Suty, Barbara KrzyżanowskaTomasz Suty. Droga do Nakła minęła bardzo przyjemnie i już o godzinie 9 wchodziliśmy na taflę lodu.

Lodowisko

Pierwsze chwiejne kroki na łyżwach bardzo szybko zmieniły się w płynną jazdę i wówczas rozpoczęła się godzinna zabawa! Kółka, piruety, wyścigi i sporadyczne upadki urozmaicały zabawę, a czas mijał i już trzeba było myśleć o zbiórce i wyjeździe do Bydgoszczy.

Walka i prąd

Wizytę w Heliosie rozpoczęliśmy od koniecznych zakupów w MC Donaldzie i w kinie. Później ruszyliśmy do sali, gdzie umówiona miała odbyć się projekcja filmu opowiadającego o rywalizacji znanych naukowców Edisona i Tesli. Prawie dwugodzinny seans przybliżył nam historię ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na rozwój energetyki na świecie.

Po filmie wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu nt. odnawialnych źródeł energii, ich wykorzystania i związanych z nimi planami na przyszłość.

Syci wrażeń wróciliśmy do domu, ale  już planujemy kolejny wspólny wyjazd.

Monika Kantorska-Suty