Zespół Szkół Technicznych w Kcyni najlepszy w województwie kujawsko – pomorskim. Tomasz Wiejaczka otrzymał indeks Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

29 marca 2019 roku o godzinie 9:00 odbył się finał IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region”, w której wziął udział Tomasz Wiejaczka uczeń IV klasy Technikum Ekonomiczno – Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Uczeń wraz z opiekunem mgr Agnieszką Siwiak od dwóch miesięcy przygotował autorski projekt pt. „Moja dzielnica bezpieczna i przyjazna – Walka ze smogiem w gminie Kcynia”, który zaprezentował i obronił przed 11 – osobową komisją. Główną nagrodą był indeksopłacone 3-letnie studia na wybranym kierunku kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Torunie.
Miło tam poinformować, że Tomasz wygrał finał i otrzymał INDEKS do Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
Wśród nagród znalazł się również laptop i upominki książkowe. Dodatkową nagrodą był także aparat fotograficzny, który ufundował Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Pan Piotr Całbecki. Była to nagroda dla uczestnika olimpiady, który uzyskał w czasie 3 etapów największą ilość punktów i tym samym I miejsce.
Tomek pokonał w sumie 620 uczestników Olimpiady, gdyż tylu brało w niej udział podczas I etapu, który odbył się 06 grudnia 2018 r w Nakle nad Notecią. W II etapie, który odbył się 11 stycznia 2019 roku w Toruniu – pokonał 111, a dziś w finale 11 najlepszych z całego województwa. Opiekunem merytorycznym podczas wszystkich 3 etapów jest mgr Agnieszka Siwiak.
Dziękujemy Tomkowi za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów, tym razem już na WSB w Toruniu. JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI !!!

Tekst i foto: A. Siwiak