Dzień Kobiet w ZST w Kcyni

Ten dzień społeczność szkolna obchodziła w nietypowy sposób, zorganizowano bowiem Wielki Szkolny Test Wiedzy o Kobietach ZST w Kcyni. Dwie drużyny mężczyzn: oldstars (nauczyciele)  kontra junior stars (uczniowie) stanęły w szranki w różnorodnych konkurencjach. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością płci pięknej pracującej lub uczącej się w szkole. Ich zadaniem było, m.in. rozpoznanie nauczycielki lub uczennicy na podstawie opisu albo zdjęcia z dzieciństwa. Nie lada kłopotów sprawiło mężczyznom określenie, czyje to oczy, włosy, rzeczy, typu torba, bluza, biżuteria czy auto?Panowie na podstawie dotyku musieli rozpoznać przedmioty używane na co dzień przez kobiety i określić do czego służą. Była też konkurencja muzyczna oraz „Głuchy telefon” polegający na umiejętności dokładnego powtórzenia układu zaprezentowanego przez pierwszego kolegę z drużyny. Niektóre zadania wywoływały wiele emocji, zarówno wśród uczestników, jak i publiczności.  Współzawodnictwo panów oceniało jury składające się oczywiście z kobiet, nauczycielek i uczennic. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się  uczniowie. Na zakończenie oni oraz przegrani z rąk pani dyrektor otrzymali certyfikaty znawców kobiet ZST w Kcyni

Tekst: Agnieszka Kobierowska

Zdjęcia: Zuzanna Wiejaczka, klasa II TE