Walentynkowy pokój zagadek, kawiarenka i prelekcja antysmogowa

Uczniowie ZST w Kcyni w nietypowy sposób obchodzili Dzień Zakochanych. W walentynkowych pokojach zagadek poszczególne klasy zmagały się z różnymi konkurencjami związanymi tematycznie z świętem miłości. Najpierw był test walentynkowy, później  pytania z literatury i zadania matematyczne. Nie zabrakło  krzyżówek, wykreślanek  czy zabawy typu „Państwa i miasta” z kategoriami walentynkowymi.  Po wykonaniu zadań poszczególne grupy otrzymywały litery i cyfry, z których później uczniowie musieli stworzyć hasło i wykonać plakat z hasłem propagującym miłość. Jako pierwsza z pokoju zagadek wydostała się klasa III TEI, drugie miejsce zajęła klasa II TE. Nagrodą dla zwycięzców i pokonanych były słodkości, które czekały na wszystkich rozwiązujących zadania w kawiarence walentynkowej. Dodatkowa atrakcją tego dnia była fotobudka walentynkowa. Uczniowie z wychowawcami oraz indywidualnie lub grupowo mogli zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanych na tę okazję dekoracjach i strojach.

 Przed rozpoczęciem konkurencji Tomasz Wiejaczka omówił problem smogu, który zaprezentuje przed komisją 28.03.2019  w czasie III etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie w Toruniu. Zachęcił wszystkich do wypełnienia  online ankiety dotyczącej  świadomości problemu smogu, którą zanalizuje, a wyniki zamieści w swoim autorskim projekcie. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z przygotowaną przez ucznia z wystawą ,,Jeśli kochasz, nie truj”.

Tekst: Agnieszka Kobierowska, Zdjęcia: Liwia Kuliberda, klasa II TI