I miejsce Zespołu Szkół Technicznych w „Powstańczym turnieju”

1 lutego 2019 roku drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni – Zuzanna Wiejaczka, Tomasz Wiejaczka i Kacper Niedbalski – wzięła udział w „Powstańczym turnieju”, który jest częścią obchodów związanych z upamiętnieniem 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych, integracja mieszkańców gminy Kcynia i poszerzenie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Uczniowie w pierwszym etapie turnieju, rozwiązywali test z wiedzy ogólnej i związanej z Powstaniem. W drugim etapie mierzyli się w grze wojennej, gdzie rzucali grantem do celu i na odległość, biegali w oporządzeniu wojskowym, czołgali się w kombinezonie ochronnym i rzucali w makietę niemieckiego żołnierza. W tej części prowadzili także resuscytacje krążeniowo –oddechową, układali poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, opatrywali rany i złamania. Trzecia część to gra uliczna, w której drużyna musiała odnaleźć miejsca związane z powstaniem na terenie miasta, zaznaczyć je na mapie i wykonać aktualne zdjęcie. Dodatkowym utrudnieniem w dwóch ostatnich konkurencjach była temperatura powietrza -2˚C i uciekający czas.

Miło nam poinformować, że nasza drużyna we wszystkich 3 etapach była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się 06 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni.

W czasie przygotowań i samego turnieju, swoją wiedzą i dobrą radą służyli mgr M. Lisiecki, mgr A.Siwiak, mgr I.Kasprowska – nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni.

Kolejny raz składamy naszym uczniom podziękowania za godne reprezentowanie szkoły i gratujemy wygranej. Trzymamy za Was kciuki 13 lutego w Nakle nad Notecią.

Tekst i fot.: A.Siwiak