Bal studniówkowy 2019

Tradycja studniówek sięga XIX wieku. Ostatni szkolny bal maturzystów, odbywający się – jak sama nazwa wskazuje – na około 100 dni przed maturą ma magiczną moc, ma pozwolić zapomnieć o zbliżających się egzaminach oraz zapewnić szczęście i powodzenie na nowym etapie życia. W przepięknych sukniach i eleganckich garniturach 1 lutego 2019 roku w sali Alma w Damasławku pojawili się tegoroczni abiturienci Technikum Ekonomiczno-Informatycznego wraz z osobami towarzyszącymi, nauczycielami i rodzicami. Gości powitał Kacper Kotowski wraz z koleżanką z Liceum w Kcyni. Otwarcia balu dokonały panie dyrektor ZST i ZSO: Aleksandra DoiczmanKatarzyna Kluczyńska. Życzenia udanej zabawy i dobrych wyników na egzaminach złożył również burmistrz Kcyni, pan Marek Szaruga. Uczniowie nie zapomnieli o podziękowaniach i swojej wdzięczności, którą okazali w postaci  bukietów kwiatów dla dyrekcji, wychowawczyni- pani Aleksandry Konickiej oraz nauczycieli, rodziców, którzy swoją obecnością uświetnili ten niezapomniany bal młodości. Następnie maturzyści zachwycili wszystkich obecnych pełnym powagi i dumy polonezem. Po spożyciu posiłku sala balowa  zapełniła się  przez uczestników, przy dźwiękach muzyki  młodzi bawili się aż do rana. Tradycyjnie około godziny 24:00 odbyło się pasowanie na maturzystę. Ten jedyny, niepowtarzalny, pełen czaru, magii, powagi, ale także uśmiechu i zabawy czas zapewne na zawsze zostanie w pamięci każdego maturzysty.  

Tekst: Agnieszka Kobierowska