Wielki sukces Tomasza Wiejaczki w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Uczniowie Zespołu Szkól Technicznych w Kcyni – Sandra Kiepiela, Angelika Michalak, Zuzanna Wiejaczka z klasy II Technikum Ekonomicznego i Tomasz Wiejaczka z klasy IV Technikum Ekonomiczno – Informatycznego, wzięli udział w II etapie IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region” , która odbyła się 11 stycznia 2019 roku w Toruniu. Cała czwórka przeszła do tego etapu po kwalifikacjach, które odbyły się 06 grudnia 2018 r w Nakle nad Notecią.

Do Torunia na II etap przyjechało 125 uczestników z województwa Kujawsko – Pomorskiego, aby zmagać się przez 60 minut z zadaniami konkursowymi. Były to zadania  zamknięte i otwarte, w których uczniowie musieli zaprezentować zdobyta wiedzę oraz popisać się znajomością wielu ustaw.

22 stycznia 2019 roku Zespół Szkół Technicznych został poinformowany, że uczeń naszej szkoły Tomasz Wiejaczka, zakwalifikował się na 2 miejscu do ścisłego finału.

Finał Olimpiady odbędzie się 29 marca 2019 roku także w Toruniu. Na tym etapie uczniowie muszą przygotować autorski projekt pt. „Moja dzielnica bezpieczna i przyjazna”, który trzeba będzie zaprezentować i obronić przed komisją. Główną nagrodą są opłacone 3-letnie studia na wybranym kierunku kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Torunie. Opiekunem merytorycznym naszych uczniów podczas wszystkich 3 etapów jest mgr Agnieszka Siwiak.

Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Trzymamy kciuki za Tomka, który w tym roku kończy naukę w naszej Zespole i mamy nadzieję, że od października będzie dumnym studentem WSB w Toruniu.

 

Tekst i fot. : Siwiak A.