Mikołajkowe paczki od wolontariuszy Zespołu Szkół Technicznych

Jak co roku, po wielu tygodniach starannych  przygotowań  (między innymi zbiórek pieniędzy, zakupów produktów spożywczych oraz kompletowania prezentów) wolontariusze wraz z opiekunem – panią Wioletą Zymni przygotowali w dniu 06.12.2018 r.  świąteczne paczki. Ich adresatem były oczywiście osoby starsze, samotne i chore z gminy Kcynia. Uczniowie wspólnie z pracownikami socjalnymi M-GOPS w Kcyni  –  Katarzyną Kasperską, Mariolą Komendą, Krystyną Kudła, Angeliką Brykczyńską, Agnieszką PrzybylskąAnną Mizera  oraz nauczycielami ZST – Joanną Krzoską, Agnieszką Kobierowską i ks. Marcinem Wierzchosławskim  rozdali 44 paczki osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Podczas odwiedzin młodzi wolontariusze przeżyli  niezapomniane chwile. Zwykła wizyta, krótka rozmowa i podarowanie komuś prezentu wywołały na wielu twarzach wzruszenie, łzy szczęścia i mnóstwo podziękowań. Kolejny raz okazało się, że młodzież potrafi dostrzec potrzeby drugiego człowieka i podjąć bezinteresowne  działania po to, aby uszczęśliwić osoby samotne i chore. Zorganizowanie tej akcji  nie byłoby możliwe bez wsparcia i bezinteresownej pomocy  ludzi o wielkim sercu, którzy nie zawiedli.

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych składają szczere i serdeczne podziękowania:  kanonikowi Michałowi Kosteckiemu proboszczowi parafii pw. WNMP w Kcyni, ks. Tomaszowi Kasprzakowi proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni, ks. Marcinowi Wierzchosławskiemu, parafianom z Kcyni i okolic, pani Marii Michalskiej – kierownik M-GOPS oraz pracownikom M-GOPS w Kcyni,  pani Owidii Kurz – właścicielce sklepu spożywczego w Kcyni, pani Dorocie Czerwińskiej – właścicielce sklepu spożywczo – przemysłowego w Dziewierzewie, a także pani dyrektor ZST w Kcyni –  Aleksandrze Doiczman  oraz nauczycielom ZST.

 

Tekst: W. Zymni

Zdjęcia: H. Ścibut