Wolontariusze  rozpoczęli drugi etap akcji charytatywnej

W pierwszym tygodniu grudnia uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali stoisko ze swoimi wypiekami i za symboliczną kwotę „sprzedawali” ciastka. Wolontariusze: Łukasz Chmura, Jakub Krakowiak, Helena Ścibut, Zuzanna Wiejaczka, Klaudia Kędziora, którzy wspólnie z rodzicami przygotowali smaczne wypieki ustalili, że zebrane pieniądze zasilą fundusz przeznaczony na uroczystą wigilię oraz świąteczne paczki dla osób starszych, samotnych i chorych z gminy Kcynia.

Po przeprowadzonych akcjach, młodzież wspólnie z opiekunem – Wioletą Zymni, nauczycielami –  panią Joanną Krzoska i panią Aliną Król wybrali się na świąteczne zakupy do kcyńskich marketów – Biedronki i Stokrotki. Następnie uczniowie zabrali się za kompletowanie paczek. Każdy etap akcji charytatywnej sprawia wolontariuszom i nauczycielom wiele radości. Już wkrótce odwiedzimy z podarunkami domy osób samotnych, starszych i ciężko schorowanych. Wiemy, że oni na nas czekają, wiemy, że nie możemy ich zawieść.

 

Materiał: W. Zymni