Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

06 grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkól Technicznych w Kcyni – Sandra Kiepiela, Angelika Michalak, Zuzanna Wiejaczka z klasy II Technikum Ekonomicznego i Tomasz Wiejaczka z klasy IV Technikum Ekonomiczno – Informatycznego, wzięli udział w IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region”.  Organizatorami tej olimpiady były Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Głównym celem olimpiady jest pobudzenie młodych ludzi do podejmowania działań, które zapewnią ład i porządek w ich środowisku lokalnym oraz zachęcania do zaznajamiani się z przepisami prawa.

Olimpiada została podzielona na trzy etapy. I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru) został przeprowadzony w czwartek (6.12.2018r ) o godzinie 9:00 w Nakle nad Notecią, wzięło w nim udział 62 uczestników .Do kolejnego II etapu, który odbędzie się 11stycznia 2019 roku w Toruniu przejdzie 100 najlepszych uczniów z całego województwa Kujawsko – Pomorskiego. Finał olimpiady odbędzie się 29 marca 2019 roku także w Toruniu. Opiekunem naszych uczniów podczas I etapu była mgr Agnieszka Siwiak.

Z niecierpliwością czekamy do 18 grudnia 2018 roku, kiedy to organizatorzy olimpiady podadzą wyniki zmagań regionalnych i ogłoszą listę zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy za Was kciuki !

Tekst i fot. : Siwiak A.