Ćwierćfinały wojewódzkie w piłkę ręczną

Dnia 22 listopada 2018r. chłopcy reprezentujący naszą szkołę udali się do Strzelna na ćwierćfinały wojewódzkie w piłkę ręczną. Do turnieju przystąpiły 3 szkoły ponadpodstawowe: z Radziejowa, Strzelna i Kcyni. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, czas gry 2x15minut. Dobrze rozpoczęliśmy mecz z gospodarzami turnieju, prowadząc skuteczną grę w ataku i w obronie. Niestety po czasie piłkarze ze Strzelna objęli prowadzenie, które utrzymali do końca meczu. Z Radziejowem zagraliśmy mecz o honor, który przebiegał pod naszą kontrolą i zakończył się wysokim zwycięstwem. Tym samym zajęliśmy miejsca od 5 do 8  w województwie kujawsko-pomorskim. W naszej drużynie zdecydowanie wyróżniał się Oskar Joda z klasy III TI, który był najlepszym bramkarzem turnieju. Poza udanymi interwencjami, obronił również 3 rzuty karne. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy z Bydgoszczy, mecze sędziował trener ze Strzelna. Jeżeli szczypiornistom z ZST nie zabraknie zapału, to na pewno zobaczymy ich grę podczas przyszłorocznych kwalifikacji LZS do igrzysk olimpijskich.

Zespół Szkół Technicznych w Kcyni reprezentowali: Tomasz Wiejaczka, Adrian Dziejak, Oskar Joda, Oliwier Joda, Kacper Niedbalski, Miłosz Wąs, Kacper Kotowski, Rafał Krzyżaniak, Dominik Korbal, Miłosz Woźniak, Mateusz KemnitzMarcin Stypczyński(kapitan) i nauczyciel Piotr Dutkiewicz.

Tekst i zdjęcia: Piotr Dutkiewicz