Akcja „Dar serca” rozpoczęta!

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze ZST rozpoczęli pierwszy etap akcji charytatywnej „Dar serca”. W dwie, kolejne niedziele (11.11.2018 i 18.11.2018) uczniowie pod opieką pani pedagog Wiolety Zymni zbierali pieniądze na rzecz osób starszych, samotnych i chorych z gminy Kcynia. Tegoroczna zbiórka przypadła w okresie Światowego Dnia Ubogich i odbywała się zarówno w kościele pw.św. Michała Archanioła w Kcyni, jak i w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni.

Dzięki hojności ofiarodawców wolontariusze w najbliższych dniach zakupią wybrane artykuły spożywcze i przygotują paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców z Kcyni i okolic. Młodzież wykazała się zaangażowaniem i po raz kolejny pokazała, że chce sprawić radość tym, którzy czują się niepotrzebni i osamotnieni.

W akcji brali udział:

  1. I TE – Roksana Trzaskowska, Mateusz Kemnitz
  2. I a – Kinga Galos, Kinga Chodorowska, Roksana Michalska
  3. II TI – Klaudia Kędziora, Liwia Kuliberda, Jakub Krakowiak, Adam Dzięciołowski
  4. II TE Zuzanna Wiejaczka, Helena Ścibut, Marietta Mrozowicz, Kamila Marciniak
  5. II a – Ola Sytek, Klaudia Wysocka, Paweł Balfanz
  6. III TE/TI – Wiktoria Szalow, Daria Pawlak
  7. IV TE – Dominika Kalinowska, Sandra Korbal

Opiekun SKW dziękuje za wsparcie akcji Ks. Kanonikowi Michałowi Kosteckiemu – Dziekanowi dekanatu kcyńskiego w Kcyni, ks. Tomaszowi Kasprzakowi – proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła, ks. Marcinowi Wierzchosławskiemu oraz właścicielce sklepu – Pani Owidii Kurz

 

Materiał: W. Zymni