Sukcesy historyczne uczniów ZST docenione przez Radę Miejską w Kcyni

24 maja 2018 roku odbyła się XLVIII sesja Rady Miejskiej w Kcyni.  Obrady rajców rozpoczęły się miłym wydarzeniem, a mianowicie złożeniem gratulacji uczniom naszej szkoły biorącym udział w konkursach historycznych oraz ich opiekunowi. Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w obecności dyrektor szkoły Aleksandry Doiczman  i zaproszonych gości wręczyli podziękowania oraz upominki następującym uczniom: Tomaszowi  Wiejaczka, Zuzannie Wiejaczka i Mateuszowi Mellerowi  oraz  panu Marcinowi Lisieckiemu – nauczycielowi przygotowującemu  ich do konkursów. Uhonorowane osoby w ostatnich kilku miesiącach promowały gminę Kcynia oraz naszą szkołę w wielu konkursach historycznych. Drużyna ZST w Kcyni w składzie: Zuzanna Wiejaczka, Tomasz Wiejaczka, Kacper Niedbalski,  przygotowana przez nauczyciela historii Marcina Lisieckiego 8 lutego 2018  zajęła  drugie miejsce XX Powiatowym Konkursie Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych w Nakle. Z kolei 1 marca uczniowie brali udział w  II Teście Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych organizowanym przez pracowników Delegatury Bydgoskiej Instytutu Pamięci Narodowej w  murach Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  III miejsce przypadło uczennicy naszej szkoły Zuzannie Wiejaczka, II miejsce Tomaszowi Wiejaczka. Zwycięzcy wraz z opiekunem oprócz dyplomów i upominków otrzymali w nagrodę wyjazd do Warszawy. Natomiast Mateusz Meller  25 kwietnia 2018 roku zajął II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w  konkursie „Kujawsko-Pomorskim Szlakiem Historii” zorganizowanym  przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, gratulujemy im i  ich opiekunowi Marcinowi Lisieckiemu oraz  liczymy na kolejne zwycięstwa!