Krew jest potrzebna zwłaszcza latem

 

Okres wakacyjny dla centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa  oznacza rokrocznie niedobory w zapasach krwi. Liczba krwiodawców w miesiącach letnich spada nawet o połowę, dlatego wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych wspólnie z opiekunem – panią Wioletą Zymni postanowili zorganizować kolejną  akcję HDK.

Dnia 24.05.2018 do naszej szkoły  przyjechali przedstawiciele Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy i pobrali krew od uczniów i absolwentów ZST i ZSO. Jak zwykle nikogo nie trzeba było przekonywać do oddania krwi, młodzież chce po prostu pomagać. Cała akcja przebiegała w miłej atmosferze pełnej wzajemnej życzliwości. Oprócz młodzieży  uczestniczyła  po raz kolejny pani dyrektor  ZST– Aleksandra Doiczman oraz nauczyciel religii – ksiądz Marcin Wierzchosławski. W tym dniu chętnych do oddania tego drogocennego płynu było wielu – aż 35 osób, a jak wiemy  jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom.  W sumie udało nam się przekazać do WCKiK 12,5 litra krwi. W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy więc podwójnie i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. Najbliższa już po wakacjach, we wrześniu.

Materiał: W. Zymni