Dzień doradztwa zawodowego w ZST

Poradnictwo zawodowe to jedna z najistotniejszych form wsparcia, jakiej udzielają Ochotnicze Hufce Pracy osobom w wieku od 15 do 25 lat. Dlatego w ZST  zorganizowany został „Dzień doradztwa zawodowego”.

Na zaproszenie pani pedagog  do naszej szkoły przyjechało aż trzech doradców zawodowych OHP z Bydgoszczy. Uczniowie ZST wzięli udział w ciekawych warsztatach przeprowadzonych przez ekspertów. Tematem zajęć było między innymi planowanie kariery zawodowej i edukacyjnej w oparciu o predyspozycje zawodowe. Uczniowie  podczas spotkania dokonali autoprezentacji i wypełnili ankiety predyspozycji zawodowych. Ponadto młodzież zapoznana została z lokalnym rynkiem pracy oraz sposobami poszukiwania pracy. Dowiedziała się także, jakie umiejętności powinien wykształcić w sobie młody człowiek, aby odnaleźć się na obecnym rynku pracy?

Zajęcia z doradcami zawodowymi cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów jak i nauczycieli. Korzyści wynikające z tego typu spotkań są ogromnie ważne, chodzi nie tylko o  podejmowanie przemyślanych decyzji dotyczących przyszłości zawodowej przez naszych uczniów ale także o to, by młodzież poznała swój potencjał i gromadziła przydatne dla własnego rozwoju informacje.

 

Materiał: W. Zymni